Project Description

Základní přehled

Dvoudenní kurz pro arboristy, stromolezce zahrnuje jednotlivé technologie a techniky řezu stromů, jejich správným provedením (dle arboristických standardů) a vhodným pracovním náčiním.  Výstupem je účastnický list. Pro volné termíny klikněte zde.

Místo

Kolín – ROPE HALL a okolí, nebo Kostelec nad Černými lesy – Arboretum (mapa) – dle včasné předchozí domluvy

Rozsah

2 dny (16 hodin)

Maximální počet osob na kurzu je 8

Cena

6.050 Kč s DPH/osoba (5.000 Kč bez DPH/osoba)

Podklady k platbě obdržíte do pěti pracovních dnů po rezervaci kurzu. Platba kurzu je vždy předem, převodem na účet. Pro stálé zákazníky je platba možná na fakturu se splatností 14 dnů.

Sleva na kurz

 • Studenti ČZU – sleva 20 %

Pokud splňujete podmínky, o slevu zažádejte do poznámky při objednání konkrétního termínu kurzu. Připravte si prosím aktuální potvrzení o studiu.

Výstup

Účastnický list

Popis kurzu

Praktický kurz pro praktické stromolezce, arboristy, kteří se seznámí s jednotlivými technologiemi a techniky řezu stromů, jejich správným provedením (dle arboristického standardu, resp. Standardu péče o přírodu a krajinu: SPPK A02 002:2015 Řez stromů) a vhodným vybavením, které se v praxi používá. Školení zahrnuje teoretické školení technik a technologií řezu. Provádí se i praktické řezy výchovné a i ve stromě pak bezpečnostní a zdravotní řez, lokální redukce. Na tento kurz je nutné mít vlastní arboristické vybavení s platnou revizí, včetně vlastní arboristické pilky a zahradnických dvousečných nůžek.

Tento kurz není akreditován jako rekvalifikační kurz Úřadu práce.

Rezervovat

Podmínky účasti

 • starší 18 let
 • dobrá psychická a fyzická kondice, zdravotní způsobilost pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou  (na kurzu se potvrzuje čestným prohlášením nebo lékařským potvrzením)
 • vlastní arboristické vybavení s platnou revizí, včetně vlastní arboristické pilky a zahradnických dvousečných nůžek
 • platné školení pro práci ve výškách dle NV 362/2005 Sb. (ideální je certifikát z kurzu Základní stromolezecký kurz – úroveň 1 nebo obdobný)
 • chuť učit se novým věcem
 • vhodné oblečení a obuv do terénu (dlouhé kalhoty, pevná kotníková obuv) – školení probíhá zejména ve venkovních prostorách, školíme za každého počasí

V případě jakéhokoliv dotazu nás prosím kontaktujte.

Rezervovat

Osnova kurzu

Připravujeme. 

 • Připravujeme.
Rezervovat

Vybavení

 • Na první den kurzu není třeba žádné vybavení. Na druhý den je nutné si vzít své vlastní lezecké vybavení s platnou revizí OOPP.
Rezervovat

Doprava

 • Dopravu na kurz si každý účastník zajišťuje sám.
 • Prosíme nevjíždějte přímo do areálu Arboreta, ale parkujte na parkovišti před hlavním vstupem. Na příjezdové cestě buďte obezřetní, projíždíte soukromým pozemkem s pastvinami a volně pobíhajícími zvířaty.

Ubytování

Ubytování během kurzu si zajišťuje a hradí účastník sám. Doporučujeme tyto hotely, které vám poskytnou 10% slevu v případě, že se prokážete potvrzením o účasti kurzu v ROPE HALL.

Fotografie

Vybrané fotografie z kurzů Řez stromů.

Volné termíny

 • Arboristické kurzy probíhají od března do října.
 • Přihlásit se můžete kliknutím na “rezervovat”.
 • Volné termíny jsou v rezervačním systému označeny zeleně. Pokud je termín červený, byla již naplněna jeho kapacita a nelze se na něj přihlásit.
Rezervovat

Dokumenty ke stažení

Provozní řád ROPE HALL (*.PDF)

LEKTOŘI KURZU

Petr Ledvina
Petr LedvinaInstruktor
Jakub Fanta
Jakub FantaInstruktor
Ondřej Záhora
Ondřej ZáhoraInstruktor

Nebo nám napište pomocí formuláře.

Jakmile zpráva dorazí, my se vám ozveme.

Děkujeme, zpráva byla odeslána.
Při odesílání zprávy nastala chyba. Prosím, zkuste to ještě jednou.