Project Description

Základní přehled

Jednodenní teoretický a praktický kurz pro pracovníky a osoby, kteří pracují v zařízení VTZ – regálový zakladač, nebo ve MEWP – vysokozdvižné plošině, či obdobných strojních zařízení. Obsluhu regálového zakladače či vysokozdvižné plošiny pro případ poruchy vycvičíme pro sebe evakuaci pomocí evakuační sady, uložené v kabině obsluhy, nebo externě dodané sady (VZV). Výstupem je osvědčení o odborné způsobilosti.

Pro volné termíny nás kontaktujte.

Pro koho je kurz určen

Školení je určeno pro všechny pracovníky, kteří se při obsluze zařízení nacházejí ve výšce, kde hrozí uvíznutí pracovníka a je třeba zajistit jeho neprodlenou evakuaci. Obsluha regálových zakladačů, obsluha vysokozdvižných plošin, obsluha jeřábů a obdobných zařízení, kde je nezbytná evakuace z pracovního místa spuštěním (slaněním) z výšky.

Místo

Kolín – ROPE HALL

V individuálních případech lze domluvit kurz přímo na místě Vašeho pracoviště. V případě zájmu nás prosím kontaktujte.

Rozsah

1 den  (4 – 5 hodin, z toho 1 hodina teoretická část, 4 hodiny praktická část a poté závěrečná teoretická a praktická zkouška).

Maximální počet osob na kurzu je 8

Cena

3.025 Kč s DPH/osoba (2.500 Kč bez DPH/osoba)

Podklady k platbě obdržíte do pěti pracovních dnů po rezervaci kurzu. Platba kurzu je vždy předem, převodem na účet. Pro stálé zákazníky je platba možná na fakturu se splatností 14 dnů.

Výstup

Osvědčení o odborné způsobilosti pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou dle NV 362/2005 Sb. se zaměřením na sebezáchranu. Osvědčení získá účastník kurzu úspěšným absolvováním školení – a to:

 • ověřením teoretických znalostí písemným testem (úspěšnost min. 70%)
 • ověřením nabytých praktických dovedností.

V případě neúspěšného ukončení teoretické a / nebo praktické části bude účastníkovi kurzu dle dohody s instruktorem umožněno opakovat ověření znalostí a dovedností v nejbližším možném termínu a za poměrnou finanční částku.

Osvědčení má platnost 12 měsíců od data vydání. Pro obnovení platnosti je nutné úspěšně absolvovat jednodenní opakovací kurz.

Popis kurzu

Teoretický a praktický kurz pro pracovníky obsluhy strojních zařízení jako jsou regálové zakladače, vysokozdvižné plošiny a obslužné plošiny a věžové jeřáby.

Během kurzu se teoreticky seznámíme s analýzou rizik, platnou legislativou ČR a všemi náležitostmi, pro bezpečné užití evakuační sady a absolvování sebezáchrany. V praktické části vás podrobně seznámíme s obsahem evakuační sady, ukážeme si možná místa kotvení evakuačního lana, překonáme bezpečně kolektivní ochranu strojního zařízení a provedeme bezpečné slanění pomocí slaňovací brzdy.

Na kurz je potřeba následující vybavení:

Všichni účastníci – osobní vybavení: vhodné pracovní oblečení a pracovní obuv, přilby s podbradním páskem určené pro práce ve výškách pro všechny účastníky kurzu (po dohodě lze zapůjčit od školícího střediska ROPE HALL, ale doporučujeme aby zaměstnavatel, měl na tyto aktivity vlastní vybavení).
Společné vybavení – evakuační sady pro výcvik ( 2 až 3 sady):
jelikož každé zařízení např. zakladače VTZ, mají svoji evakuační sadu zaplombovanou a připravenou pro nouzovou situaci, není vhodný tyto sady používat pro nácvik.
Z těchto důvodů, doporučujeme aby zaměstnavatel zajistil sady (2 až 3) jen pro výcvik, které budou totožné se sadou v zařízení, celý výcvik se tímto zefektivní a zjednoduší.
Tyto sady Vám můžeme i po dohodě zapůjčit nebo zajistit jejich zakoupení.
Můžeme Vám zajistit kompletní servis s výběrem vybavení a OOP, stačí nás kontaktovat.

Tento kurz je obsahově i prakticky v souladu s Nařízením vlády 362/2005 Sb. , návodem na použití konkrétního strojního zařízení a ČSN 26 7407 pro VTZ a ČSN ISO 18893 (275006) pro MEWP a je také v souladu s ČSN EN 363:2008, která stanovuje prostředky ochrany osob proti pádu a systémy ochrany osob proti pádu, včetně evakuace.

Tento kurz není akreditován jako rekvalifikační kurz Úřadu práce.

Kontaktovat

Podmínky účasti

 • starší 18 let
 • dobrá psychická a fyzická kondice, zdravotní způsobilost pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou  (na kurzu se potvrzuje čestným prohlášením nebo lékařským potvrzením)
 • pevná kotníková obuv a dlouhé pracovní kalhoty
 • chuť učit se novým věcem
 • kurz probíhá v českém jazyce, jeho znalost je nutná

V případě jakéhokoliv dotazu nás prosím kontaktujte.

Osnova kurzu

Připravujeme.

Vybavení

 • všichni účastníci – osobní vybavení: vhodné pracovní oblečení a pracovní obuv, přilby s podbradním páskem určené pro práce ve výškách pro všechny účastníky kurzu (po dohodě lze zapůjčit od školícího střediska ROPE HALL, ale doporučujeme aby zaměstnavatel, měl na tyto aktivity vlastní vybavení).
 • společné vybavení – evakuační sady pro výcvik ( 2 až 3 sady): jelikož každé zařízení např. zakladače VTZ, mají svoji evakuační sadu zaplombovanou a připravenou pro nouzovou situaci, není vhodný tyto sady používat pro nácvik.
 Z těchto důvodů, doporučujeme aby zaměstnavatel zajistil sady (2 až 3) jen pro výcvik, které budou totožné se sadou v zařízení, celý výcvik se tímto zefektivní a zjednoduší.
Tyto sady Vám můžeme i po dohodě zapůjčit nebo zajistit jejich zakoupení.

Doprava

 • Dopravu na kurz si každý účastník zajišťuje sám.

Ubytování

Ubytování během kurzu si zajišťuje a hradí účastník sám. Doporučujeme tyto hotely, které vám poskytnou 10 % slevu v případě, že se prokážete potvrzením o účasti kurzu v ROPE HALL.

Volné termíny

 • Přihlásit se můžete kliknutím na “rezervovat”.
 • Volné termíny jsou v rezervačním systému označeny zeleně. Pokud je termín červený, byla již naplněna jeho kapacita a nelze se na něj přihlásit.
 • Pokud aktuálně není vypsaný žádný termín pro tento kurz, kontaktujte nás.
Rezervovat

Dokumenty ke stažení

Provozní řád ROPE HALL (*.PDF)

LEKTOŘI KURZU

Petr Ledvina
Petr LedvinaInstruktor

Nebo nám napište pomocí formuláře.

Jakmile zpráva dorazí, my se vám ozveme.

Děkujeme, zpráva byla odeslána.
Při odesílání zprávy nastala chyba. Prosím, zkuste to ještě jednou.