O nás

Školicí a výcvikové centrum ROPE HALL

Jedinečné školicí a výcvikové centrum pro práce ve výškách, nad volnou hloubkou, záchranu, evakuaci a stromolezení se nachází v srdci Evropy, v Kolíně.

Moderně vybavená zrekonstruovaná tréninková hala je určena pro výcvikové účely. Obsahuje všechny konstrukční a technické prvky pro nácvik všech aktivit pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Více v sekci vybavení haly.

Kromě plně vybaveného zázemí v podobě kuchyňky disponuje ROPE HALL dvěmi nezávislými školicími místnostmi. První z nich se nachází v přízemí výcvikové haly a je plně vybavena mimo jiné moderním dataprojektorem, psací tabulí a samozřejmě komfortními stoly a židlemi. Druhá školicí místnost se nese v industriálním duchu, je umístěna v prvním patře hned vedle prostoru, který simuluje šikmou střechu. 

Školicí centrum slouží jako domovská základna pro školení výškových prací, stromolezení, kurzy BOZP a první pomoci. Kurzy pořádané ROPE HALL naleznete zde. Halu je možné si pronajmout pro vlastní školení nebo výcvik, stejně tak je možné vytvořit školení na míru dle požadavků zákazníka či společnosti. Zároveň jsou tréninková hala i školicí místnosti k dispozici k pronajmutí pro komerční účely. 

Kurzy ROPE HALL jsou vedeny profesionálními lektory s mnohaletými zkušenostmi a praxí v oboru (výškové práce, arboristika, stromolezení, záchrana). Naši lektoři se neustále vzdělávají na kurzech v České republice, ale i ve světě. Zároveň se účastní mezinárodních soutěží v průmyslovém lezení a stromolezení, ze kterých si přivážejí úspěchy. Sledují také oborové novinky a trendy, navštěvují mezinárodní veletrhy a v neposlední řadě jsou v úzkém kontaktu s předními světovými výrobci OOP pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Jejich nadšení a profesionální přístup poznáte ihned, jejich práce je totiž jejich velkým koníčkem!

Historie

Jak to všechno začalo?

Vybudovat vlastní školicí a výcvikové centrum pro práci ve výškách byl náš sen.

Naše mateřská firma, PAVOUCI s.r.o., se postupně zabývala prací ve výškách, stromolezením, arboristikou a prodejem vybavení potřebných pro práci ve výškách a arboristiku. S tím šlo ruku v ruce revidování vybavení OOP. Vzdělávali jsme se my a zároveň jsme chtěli naše vědomosti nabyté kurzy, školeními i dlouholetou praxí v oboru předávat dál.

Prodejna worksafety.cz není bohužel nafukovací, proto jsme hledali ideální prostory, až jsme je konečně našli. Po dlouhých letech hledání vhodného objektu se nám podařilo najít skvělou halu poblíž naší základny, kamenného obchodu worksafety.cz. Do haly jsme se zamilovali, pilně na ni dva roky pracovali, aby poskytla školitelům i účastníkům školení dokonalé zázemí a komfort.

Jsme malá rodinná firma, plánů máme nespočet, ale hezky postupně. Do budoucna plánujeme halu zvelebovat, doplňovat, přidávat konstrukční prvky. Již teď se hala pyšní skvělým zázemím a vybavením přímo určené pro školení pro práce ve výškách, nad volnou hloubkou a stromolezením.

Filozofie

Předáváme vědomosti

Zakládáme si na kvalitních a intenzivních kurzech, ze kterých naši zákazníci odchází s dostatečnými znalostmi, vědomostmi a intenzivním zážitkem z kvalitně provedeného školení. Teorie je nedílnou součástí každého školení, my ovšem klademe velký důraz na praxi.

Provedeme vás lanovým peklem!

Naší náplní práce je předat účastníkům školení vědomosti, které nabudou zejména intenzivním, praktickým výcvikem. Dbáme na to, aby si účastníci školení odnesli nejen znalosti z oboru, ale také hezký zážitek. S našimi klienty si vytváříme dlouhodobý vztah. 

Soustředíme se na kvalitu, ne kvantitu!  

Výcviková hala ROPE HALL vznikla přirozeným vývojem naší firmy: od práce, přes obchod po školení. Naší strategií je zákazníky vyslechnout, poradit, proškolit a následně řádně vybavit. Nejsme závislí na jedné značce, proto se u nás seznámíte s širokou nabídkou vybavení od předních světových výrobců (např. Courant, Petzl, Teufelberger, Climbing Technology, DMM, Singing Rock, Ikar, ABS, Rothoblaas, SKYPRO, RidgeGear, Cousin Trestec).