Náplní workshopu bylo teoretické a praktické seznámení s novými prostředky pro lezecké a záchranářské aktivity ve výškách, které ještě nejsou běžně používané a využívané v ČR.

Prvními účastníky celodenního workshopu „Test Day“, který se konal v ROPE HALL, byli členové Hasičského sboru Kraje Vysočina. 

Cílem testovací dne bylo teoretické a praktické seznámení s novými prostředky pro lezecké a záchranářské aktivity ve výškách, které ještě nejsou běžně používané a využívané v ČR. Nejprve proběhlo teoretické seznámení s vybavením pod taktovkou hlavního instruktora  kurzů prací ve výškách – Petra Ledviny. Po instruktáži už nic nebránilo přejít k praktickému vyzkoušení  nových prostředků v tréninkové části haly. Během průběhu Test Daye nechyběla výměna dosavadních zkušeností a dovedností s aktuálně používaným vybavením u HZS pro lezecké skupiny. Finálem workshopu bylo vyhodnocení použitelnosti těchto prostředků při činnostech HZS a závěrečná diskuze a vyhodnocení testovacího dne. Jak celý workshop „Test Day“ probíhal, si můžete prohlédnout v galerii níže.

Co se během workshopu testovalo?

Nízkoprůtažná lana MARLOW pro záchranné práce a pro činnosti s rizikem poškození vysokými teplotami. Lezecký komplet CAMP, který je určen pro práce v požářišti, jelikož má vysokou odolnost vůči teplu. Speciální zásahové lezecké úvazky COURANT, včetně příslušenství. Evakuační sety a systémy pro nouzové opuštění místa od firem Petzl, ISC, CAMP, CMC a nové slaňovací zařízení CMC CLUTCH.

Výše zmíněné vybavení naleznete na e-shopu worksafety.cz, který se specializuje na prodej a poradenství v oblastech výškových prací, záchrany a evakuace ale i stromolezení.

📌Zaujal Vás workshop?

Pokud jste členy HZS a chtěli byste se také zúčastnit workshopu, neváhejte se nám ozvat. Kontakt naleznete na tomto odkazu.

Tým ROPE HALL

Nejnovější příspěvky

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře