Project Description

Základní přehled

Jednodenní praktický kurz záchrany zraněného ze stromu určený zkušeným stromolezcům s vlastním vybavením. Vhodný pro certifikace ETW a ČCA Stromolezec. Výstupem je osvědčení o absolvování kurzu.

Pro volné termíny klikněte zde.

Místo

Kostelec nad Černými lesy – Arboretum (mapa)

Rozsah

1 den (8 hodin)

Maximální počet osob na kurzu je 18

Cena

3.025 Kč s DPH/osoba (2.500 Kč bez DPH/osoba)

Podklady k platbě obdržíte do pěti pracovních dnů po rezervaci kurzu. Platba kurzu je vždy předem, převodem na účet. Pro stálé zákazníky je platba možná na fakturu se splatností 14 dnů.

Sleva na kurz

 • Studenti ČZU – sleva 20 %
 • Studenti Arboristické Akademie (Roční komplexní studium arboristiky) – sleva 20 %

Pokud splňujete podmínky, o slevu zažádejte do poznámky při objednání konkrétního termínu kurzu. Připravte si prosím aktuální potvrzení o studiu.

Výstup

Osvědčení o absolvování kurzu

Popis kurzu

Praktický kurz je zaměřen na úkony první pomoci při poranění, ke kterým může dojít při práci ve stromě a práci s motorovou pilou. Provádí se reálné zásahy první pomoci na stromech a okolí dle připravených scénářů. Kurz simuluje například tyto situace: pád stromolezce z výšky, úraz motorovou pilou, poranění hlavy, napíchnutí na větev. 

Kurz je určen zkušeným stromolezcům s vlastním vybavením s platnou revizí a platným školením pro práci ve výškách dle NV 362/205Sb. Doporučujeme, aby účastník tohoto kurzu již absolvoval některý základní kurz první pomoci

Absolvování kurzu je vhodné (akceptovatelné) pro certifikační zkoušky European Tree Worker – Climber (ETW) a ČCA Stromolezec. 

V rámci kurzu bude jedna ze simulací sloužit jako zkouška pro certifikaci ETW a ČCA. V rámci této jedné konkrétní simulace musí účastník provést záchranu zraněného arboristy ze stromu během 15 minut. Tato zkouška není podmínkou absolvování školení, bude však uznávána při certifikaci ETW i ČCA pořádané Arboristickou akademií a také SZKT.

Tento kurz není akreditován jako rekvalifikační kurz Úřadu práce.

Rezervovat

Podmínky účasti

 • starší 18 let
 • dobrá psychická a fyzická kondice, zdravotní způsobilost pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou  (na kurzu se potvrzuje čestným prohlášením nebo lékařským potvrzením)
 • lezecké dovednosti
 • vlastní arboristické vybavení s platnou revizí
 • platné školení pro práci ve výškách dle NV 362/2005 Sb.
 • chuť učit se novým věcem
 • vhodné oblečení a obuv do terénu (dlouhé kalhoty, pevná kotníková obuv) – školení probíhá zejména ve venkovních prostorách, školíme za každého počasí

V případě jakéhokoliv dotazu nás prosím kontaktujte.

Rezervovat

Osnova kurzu

Na několika stanovištích si každý z účastníků vyzkouší několik simulací nejběžnějších zranění, ke kterým může dojít při práci na stromě. Kromě praktické části záchrany, ve které budete mít možnost zdokonalit své lezecké techniky při zachraňování kolegy, se dozvíte také o teoretických postupech, co dělat, dojde-li k nehodě. 

Rezervovat

Vybavení

 • Vlastní lezecké vybavení s platnou revizí OOPP.
Rezervovat

Doprava

 • Dopravu na kurz si každý účastník zajišťuje sám.
 • Prosíme nevjíždějte přímo do areálu Arboreta, ale parkujte na parkovišti před hlavním vstupem. Na příjezdové cestě buďte obezřetní, projíždíte soukromým pozemkem s pastvinami a volně pobíhajícími zvířaty.

Ubytování

Pokud potřebujete ubytování v Kolíně, doporučujeme tyto hotely, které vám poskytnou 10 % slevu v případě, že se prokážete potvrzením o účasti kurzu v ROPE HALL.

Fotografie

Vybrané fotky z kurzů Stromolezecká záchrana.

Volné termíny

 • Přihlásit se můžete kliknutím na “rezervovat”.
 • Volné termíny jsou v rezervačním systému označeny zeleně. Pokud je termín červený, byla již naplněna jeho kapacita a nelze se na něj přihlásit.
Rezervovat

LEKTOŘI KURZU

Petr Ledvina
Petr LedvinaInstruktor
Jakub Fanta
Jakub FantaInstruktor
Martin Čapek
Martin ČapekInstruktor

Nebo nám napište pomocí formuláře.

Jakmile zpráva dorazí, my se vám ozveme.

Děkujeme, zpráva byla odeslána.
Při odesílání zprávy nastala chyba. Prosím, zkuste to ještě jednou.